PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8981}

Ptasiek

Birdy
7,6 26 668
ocen
7,6 10 1 26668
7,0 11
ocen krytyków
Ptasiek
powrót do forum filmu Ptasiek

właśnie zaczęłam czytać kontynuacje 'Ptaśka', 'Al'.i prosze powiedzcie mi czy ja dobrze zrozumiałam początek.bo z tego co doczytałam to Ptasiek był niejako urojeniem Al. tylko prosze mnie nie wyzywać od głupka:-)

ocenił(a) film na 10
Megi_29

wlasnie dzisiaj zaczelam to czytac i nie czaje co z tym Ptaskiem jesli Al go zmyslil to "Ptasiek" jest bezsensu... ;/;/ a tak mi sie podobala ta ksiazka i jak na razie o wiele lepsza od "Al".
Nie sprawdzilam kiedy dodano twoj temat na forum, przeczytalas juz ta ksiazke??

Mojazebrajaniu

Czytałem obydwie jakiś czas temu,i powiem jak moim zdaniem to jest.tak z "Al" wywnioskowałem ze Ptaśiek był jego urojeniem.Al jest książką tak jakby pisana na siłe,ta mi się wydaje.Chęć kontynuacji przerosła pomysł autora . Ptasiek podobał mi sie bardzo a Al już trochę mniej.

Megi_29

przeczytałam obie książki. i 'ptasiek' i 'al'
więc powiem tak.
Al Columbato miał kolegę . i na jego wzór wymyślił sobie nową tożsamość-Ptaśka.
i w tej nowej osobowości chciał byc ptakiem. nie mógł zrobic tego w życiu tej drugiej tożsamości więc wyśnił sobie to.
to bardzo skomplikowane,gdyż ,jak wynika z książki 'al' , miał on jeszcze więcej 'żyć'. miał zaburzenia psychiczne. ale jak kiedyś usłyszałam gdzies ;lepiej być nienormalnym i mieć marzenia,być szczęśliwym,niż być normalnym i nieszczęśliwym.
co do książki 'al' pan Whorton chyba napisał ją po tym,jak spostrzegł jak wielką popularność zyskał 'Ptasiek'.
'al' mówi o tej zmianie. z takiego niegrzecznego 'strego ALa' w nowego,spokojnego itd .
więc Al,Ptasiek,kanarki... to była jedna osoba chora psychicznie.

ocenił(a) film na 7
Megi_29

Na drugi raz prosiłabym, by przed takim komentarzem widniało, że to niejako spoiler... Przez ten komentarz kończyłam czytać "Ptaśka" z dziwnym uczuciem. :(

Megi_29

Do wszystkich którzy mają podobne problemy ze zrozumieniem "Ptaśka" i
"Ala". Jeżeli będzie się wam chciało to przeczytacie książkę Joanny
Podolskiej "Kim jest William Wharton", a w tejże książce sam autor mówi że
Ptasiek jest alter ego Ala więc tak na prawdę nie istnieje. Nie jest to
proste do odczytania ale tak już jest. Nie wiem jak was ale mnie od
początku zastanawiało dlaczego Ptasiek nie ma normalnego imienia...

KultRules

No właśnie, ale czy w ogóle istniała jakaś szansa, by domyślić się tego z samego "Ptaśka"? Gdy otworzyłam "Ala", przeczytałam chyba kilka razy pierwszych kilka zdań, nim dotarło do mnie, że Ptasiek był wytworem umysłu Ala nękanego chorobą psychiczną. Jest ktoś, kto się zorientował po lekturze pierwszej części?

ocenił(a) film na 8
Iseult

no właśnie ja w "Ptaśku",ani raz nie trafiłam na fragment,który wskazywałby,że Ptasiek to alterego Ala

ocenił(a) film na 9
Megi_29

Z tego co tu przeczytałem można wywnioskować że albo autor poleciał na kasę po sukcesie "Ptaśka", albo świetnie sobie to zaplanował na co może wskazywać brak imienia birdy'ego.

ocenił(a) film na 8
Andruil

ja generalnie bardzo lubię książki Williama Whartona,ale w wypadku "Ala" chyba rzeczywiście poleciał trochę na łatwiznę.Moim zdaniem to jego najgorsza książka(z tych,które czytałam),zupełnie nie potrzebna kontynuacja genialnego 'Ptaśka".

Andruil

myślę, że poleciał na kasę, a nie zaplanował. Świadczy o tym przede wszystkim fakt, że Al został wydany 21 lat później i to najpierw w Polsce

ocenił(a) film na 9
poniek_2

jak zatem połączyć Al'a z kolegą/ptaśkiem w sytuacjach, gdzie akcja rozgrywa się równolegle (wojna), czy podrywanie tych dziewczyn w cyrku? Tylko bez napinki, po prostu nikt nie potrafi tak naprawde powiedzieć jak to wszystko wyglądało, kozacko, że nikt nie rozumie, dobra książka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones