PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8981}

Ptasiek

Birdy
7,6 26 668
ocen
7,6 10 1 26668
7,0 11
ocen krytyków
Ptasiek
powrót do forum filmu Ptasiek

Wharton, jak King?

ocenił(a) film na 8

Krytycy literaccy wypowiadając się na temat twórczości Williama Whartona i Stephena Kinga używają najczęściej słów: "pisarzyna", "czytadła" etc. Jednak tylu fantastycznych ekranizacji ich książek pozazdrościłby im niejeden "prawdziwy" pisarz. Lubię Whartona i Kinga i nie wstydzę się tego, oczywiście, napisali parę gniotów, ale wpadki każdemu się zdarzają. A teraz o filmie. Wersja Parkera podobała mi się (mogę być subiektywny, bo uwielbiam jego "The Wall", "Bugsy Malone" i The Commitments"), mimo że, nie spełniła moich oczekiwań (inaczej to sobie wyobrażałem), jednak interpretacja Parkera wydaje mi się ciekawa. W filmach tego reżysera muzyka jest bardzo ważnym elementem, dlatego też dziwię się, że nikt z forumowiczów nie wspomniał o kapitalnej ścieżce dźwiękowej Petera Gabriela, a jest o czym wspomnieć. Aktorsko - bez zarzutu, role Modine'a i Cage'a są przekonujące i pozostają w pamięci długo po projekcji, jednak czegoś w tym filmie brakuje, skoro dałem mu 8/10. Czego? Nie wiem, atmosfery książki?

ocenił(a) film na 8
polliter

Tak, zdecydowanie atmosfery książki. W retrospekcjach postacie filmowe były zbyt dorosłe, a przecież przyjaźń Ptaśka i Ala zaczęła się, gdy obaj mieli po kilka lat. Fascynacja Ptaśka ptakami pogłębiała się, a drogi Ala i Ptaśka wraz z dojrzewaniem zaczęły rozchodzić. Ptasiek stawał się coraz bardziej samotny. Film nie oddał według mnie miłości Ptaśka do kanarków, zbyt mało uwagi poświęcił hodowli ptaków, stopniowego oswajania ich, wchodzenia w skórę Ptasi, zauroczenia Pertą, a wreszcie przeobrażania się w ptaka. Bardzo podobało mi się jednak zakończenie i gra aktorów wcielających się w główne role.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones