PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8981}

Ptasiek

Birdy
7,6 26 668
ocen
7,6 10 1 26668
7,0 11
ocen krytyków
Ptasiek
powrót do forum filmu Ptasiek

Genialny !

ocenił(a) film na 9

Film naprawdę genialny, wspaniały klimat, wspaniała historia, wspaniałe aktorstwo, MIAŻDŻĄCA końcówka filmu, . . . totalne zaskoczenie !

Klimat i Historia jak najbardziej wspaniałe, 2-óch bardzo dobrych kumpli, którzy próbują żyć pełnią życia jak na nastolatków przystało, w biednym zakątku USA, którzy nie pochodzą z bogatych rodzin, choć jednemu z nich nie do końca to wychodzi. . . To wszystko jest poruszające, momentami bardzo dramatyczne i dobijające, choć są momenty w których można się nieco uśmiechnąć, lub nawet pośmiać.


Aktorstwo . . . Matthew Modine w fenomenalny wręcz sposób wykreował tytułowego ,,Ptaśka" z kolei Nicolas Cage, jak zwykle nie mam zastrzeżeń do jego gry aktorskiej, ogólnie lubię filmy z nim gdy gra takiego nastolatka, który korzysta z życia jak na młodziaka przystało.

Końcówka filmu. . . nie będę pisał, gdyż może ktoś to przeczytać kto nie oglądał filmu, a wtedy nie będzie miał takich wielkich oczu z zaskoczenia, jak ja miałem. Ale naprawdę końcówka jest wręcz na medal.

W filmie należy także zwrócić uwagę na muzykę Ritchiego Valensa w niektórych scenach, świetnie są one dopasowane do filmu i do tych ,,akcji" w których je słyszymy.

Mówiąc już na sam koniec. . . absolutne 10/10, takie filmy mogę oglądać na okrągło !

Piękna historia !

ocenił(a) film na 8
Saltsin_yu

Tak, piękna historia o pięknej przyjaźni. I nie chcę nawet czytac tego co autor dopisał w 2 części. Chcę pamiętac tą. I ten koniec filmu... majstersztyk!

ocenił(a) film na 10
Saltsin_yu

mnie też zachwycił, ten film tak żągluje emocjami, z jednej strony dołująca scena, a za chwilę jakaś zabawna historia z przeszłości. Tak jak napisałaś, piekna historia o przyjaźni, majstersztyk - w 100% przyznaję ci rację.

ocenił(a) film na 8
perry23

Szczególnie odczuciami żągluje końcówka, kiedy już wydaje się że film skończy się dramatycznie, nagle zwrot akcji o 360 stopni i pytanie Ptaśka "No co?". Film naprawdę świetny dostaje ode mnie mocną 8.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones